Mszczonów Klub Zdrowia

logo_fundacji

Obrazy w głowie. Jak zacząć odbudowywać zerwane więzi?

obrazy w głowie

Zapraszamy na najbliższe spotkanie klubu zdrowia na wykład na podstawie teorii wyboru Williama Glassera, amerykańskiego psychiatry.

Przyjrzymy się temu, jak postrzegamy rzeczywistość wokół nas i jakie obrazy w związku z tym trafiają do naszej głowy. A to natomiast,  jaki ma wpływ na nasze zachowania, szczególnie w relacjach z osobami nam bliskimi. Jak to możliwe, że mówiąc o konkretnym małżeństwie, musimy tak naprawdę rozpatrywać trzy małżeństwa – tj. obraz małżeństwa w głowie żony, w głowie męża i obraz, jaki prezentuje rzeczywistość? To właśnie te realia sprawiają, że napotykamy na ogrom nieporozumień w naszych związkach, kiedy nie rozumiemy, że każdy z nas posiada inne obrazy w głowie tego, jak małżeństwo powinno wyglądać. Co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji? Albo co zrobić ze zbuntowanym nastolatkiem, który robi rzeczy rujnujące mu życie? Widzimy to jako rodzice, ale żadne argumenty nie trafiają do niego. Co robić, jak z nimi rozmawiać, kiedy on/ona nie chcą już słuchać kolejnych „wykładów”, moralizowania? Jak żyć w relacjach z bliskimi, kiedy wszystko, co robimy, wywołuje sprzeciw, agresję czy alienację? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź na najbliższym wykładzie.

Wykład poprowadzi Pan Rafał Ochocki.

Na zakończenie programu przewidziana jest jak zawsze degustacja pysznych, zdrowych potraw.

Przed wakacjami będzie można skorzystać jeszcze z wypożyczalni książek, by zaopatrzyć się w wartościowe lektury na wakacje!

O prelegencie:

Rafał-OchockiRafał Ochocki – Na co dzień mąż i ojciec. Z wykształcenia pedagog szkolny. Pasjonata psychologii i teologii. W życiu zawodowym podejmował wiele różnych wyzwań nie związanych ze swoim zawodem. Za każdym jednak razem  angażował się całym sobą i odnosił raz mniejszy, raz większy sukces. Uwielbia majsterkować – szczególnie w drewnie. Jeśli się na czymś nie zna, to jest to kolejna szansa, aby zmierzyć się z nową dziedziną i dodać kolejne umiejętności do swego repertuaru. Uwielbia dobrą, tj. uspokajającą muzykę w zaciszu swego domu, a największą satysfakcję czerpie z tego, kiedy może komuś pomóc przezwyciężyć trudne chwile i zainspirować do lepszego życia.

Wstęp wolny!

 

 14 czerwca (środa) godzina 17.30, Mszczonowski Ośrodek Kultury (sala klubowa)

Wstęp wolny! Zapraszamy!

© Copyright 2014 - Mszczonów Realizacja: Go3.pl