Mszczonów Klub Zdrowia

logo_fundacji

ALZHEIMER?… NIE! DZIĘKUJĘ! PROFILAKTYKA CHORÓB OTĘPIENNYCH, 11 KWIETNIA 2018 R.

Alzheimer2

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Mszczonowie. Temat „Alzheimer?… Nie! Dziękuję! Profilaktyka chorób otępiennych” przedstawi nam mgr inż. Emilia Słociak.

Pierwsze symptomy choroby Alzheimera są często łączone z podeszłym wiekiem bądź z długotrwałym stresem. Mogą to być na początku zaniki pamięci i trudności z przypomnieniem sobie niedawnych zdarzeń. Wraz z rozwojem choroby osoby dotknięte chorobą Alzheimera zaczynają cierpieć na problemy z wyrażeniem własnych myśli, radzeniem sobie z codziennymi obowiązkami. Odsuwanie się i wycofywanie z życia rodzinnego jak i społecznego może być bolesne zarówno dla samego chorego, jak i jego najbliższych. Chorobę Alzheimera opisał po raz pierwszy w 1906 roku niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer i od jego nazwiska pochodzi jej nazwa. Najczęściej spotyka się ją u osób po 65. roku życia, lecz może pojawić się również wcześniej.Czy możemy poczynić jakieś kroki, aby opóźnić, bądź nawet powstrzymać rozwój tej podstępnej i ciężkiej choroby?

O tym dowiemy się podczas wykładu, który odbędzie się w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, ul. Warszawska 33, 96-320 Mszczonów, godz. 17:30. Po wykładzie degustacja oraz możliwość wypożyczenia książek. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

O prelegencie:

mgr inż. Emilia Słociak jest absolwentką Wydziału o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie. Jest wykładowcą dietetyki w Instytucie Promocji Zdrowia Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej.

© Copyright 2014 - Mszczonów Realizacja: Go3.pl